Риття котлованів та траншей

Риття котлованів та траншей
2023-04-11
1
959
Рейтинг: 5
Опис статті

Риття котлованів земляні роботи - затребувана послуга, що є актуальною при будівництві, організації ділянки. Від правильно виконаних процесів великою мірою залежить міцність та надійність майбутньої споруди, покриття, їх безпека та термін експлуатації.

Компанія Мінірент з областю надання послуг у Києві та Київській області дає можливість не перейматися правильним вибором спецтехніки. Її автопарк - це величезний асортимент машин, що впораються із завданнями різної складності. Серед техніки затребуване спорудження котлованів екскаватором, прокладання траншей за допомогою навісного обладнання.

Як відбувається риття котловану під фундамент та опори?

Будівництво - багатоетапний процес, що потребує цілого спеціальних знань, технологій, спеціальних машин, обладнання та інструментів. Механізований процес дозволяє здійснити будь-які завдання за типом та призначенням. Найчастіше копання котлованів з вивозом ґрунту та іншими умовами, виконується за допомогою екскаватора, бульдозера, маневреного грейдера, скрепера та інших спеціалізованих машин. Великий автопарк сучасних механізмів та різноманітні послуги пропонує компанія Мінірент. Це моделі від перевірених брендів, з відмінними властивостями експлуатації та на вигідних умовах оренди у Києві та Київській області.

Вибір конкретної моделі індивідуальний під умови роботи, завдання, складності. Краще замовляти послугу з роботою досвідченого оператора, що точно знає, як ефективно використовувати всі особливості машини, виконає роботу в обумовлені терміни.

Підбір техніки для копування траншей

Серед великого вибору обладнання для отримання якісних траншів будь-яких габаритів рекомендується використовувати екскаватори різної потужності:

  • Для траншей від 0,4 м відмінним рішенням стане популярний та багатофункціональний екскаватор-навантажувач JCB 3cx;
  • Повноповоротний варіант на пневматичному ходу має відповідні характеристики та часто застосовуються для прокладання комунікаційних споруд. Вони допоможуть не просто отримати траншею, а й укласти трубу, інший важкий матеріал та конструкцію. Пневмоколеса - відмінний варіант для робіт на асфальтованому та іншому дорожньому покриття;
  • Гусеничні моделі. Тяжкий (до 33 т), повноповоротний екскаватор може застосовуватися для розробки величезних обсягів, за потреби великої потужності техніки.

Технології розробки траншів

Для отримання котлованів застосовують такі технології:

  • Плиткову. У вигляді розробки з невеликою глибиною. Підходить для монолітної фундаментної основи;
  • Стрічкову. Формується траншея, що повторює периметр майбутньої споруди. Її ширина та глибина підбирається індивідуально;
  • Стовпчасту. Це копання котлованів під проміжні та анкерні опори. Виконується як глибоких ям, що мають вертикальні стінки. Оптимальне рішення для фундаменту або його частини, за наявності слабкого ґрунту.

Технологічна карта на риття котловану

Процес копання котлованів для ставка або під будівельний об'єкт може істотно відрізнятися.

Технологічна мапа допомагає визначити тип об'єкта, етапи виконання робіт, обладнання.

Наприклад, при копанні котловану під будівництво будинку, виконують такі послідовні дії:

  1. Вивчення ділянки, ґрунтів, підбір відповідних параметрів об'єкта;
  2. Розмітка майданчика, з орієнтацією на особливості майбутньої споруди;
  3. Процес копання з вивезенням здобутих мас ґрунту або без нього;
  4. Робота з вирівнювання дна, залежно від котлованів та траншей із укосами без кріплень або з фіксаторами.

Окрім будівництва будинку, часто послуга копки актуальна і для проведення інженерних споруд: водопроводу, газопроводу, каналізаційних стоків та систем очищення, водовідведення та дренажних систем, прокладання кабелю, контуру заземлення, копання ставка тощо.

Спецтехніка повинна мати змінне обладнання, адже на ділянках часто трапляються різні складнощі: залишки дерев, пнів, бетонних перешкод. Необхідність у демонтажних роботах також не один випадок. Доводиться задіяти гідромолоти в діапазоні тяжкості від 400 до 1700 кг.

Як відбувається процес розробки?

Фундамент для будівництва може мати різну конфігурацію, глибину заливки. Саме його характеристики визначають, який спосіб розробки траншей краще використовувати.

При незначному спектрі робіт з підставою невеликої заглибленості можна вибрати ручний варіант проведення робіт.

Котлован риття найчастіше відбувається з використанням зворотної лопати екскаватора. Такий варіант навісного обладнання дозволяє за допомогою одного руху прибирати велику масу ґрунту – близько 0,65 м3. При недоборі або залишку невеликої товщини ґрунтів можна завершити дії вручну.

Часто глибину рову визначає наявність ґрунтових вод. Фахівці орієнтуються на такі показники:

  • 1 м - піщаний ґрунт;
  • 1,25 м - супіщаний ґрунт;
  • 1,5 м - різновиди глини та суглинки;
  • 2 м – болотисті земляні масиви.

Зайва земля організовано вивозиться з використанням КАМАЗу та інших вантажних машин. Можна також засипати порожнечі, що сформували на ділянці.

Риття котлованів ціна

Вартість виконання земляних робіт залежить від цілого ряду аспектів: типу ями, площі об'єкта та його характеристик, обраної технології, траншеї з укосами, в інших варіаціях, місце проведення робіт, сезонність та умови погоди.

Вартість залежить від термінів перебування техніки, потреби в демонтажних роботах або виконання інших завдань за допомогою навісного обладнання.

Важлива техніка безпеки під час копання котлованів, адже споруди повинні застосовуватися без ризиків завалів, безпечні для робітників. Устаткування також може завдати шкоди при неправильній експлуатації. Тому важливо не лише підібрати спеціалізовані машини, а й досвідчених водіїв-операторів, які здійснюватимуть точні та ефективні рухи.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!