Земляні роботи: великий пласт завдань

Земляні роботи: великий пласт завдань
2023-04-11
1
564
Рейтинг: 5
Опис статті

Будівельні, дорожні роботи, підготовку ділянки та формування ландшафту – складно уявити без роботи з ґрунтом. Послуги земляних робіт пропонують багато компаній та фахівці, для них у більшості варіантів потрібна спеціалізована техніка. Зазвичай цей етап відноситься до нульового циклу, обходиться близько 10% загальної вартості будівельних завдань. Зекономити на розробці ґрунту можна з використанням сучасних моделей спецтехніки, із застосуванням змінного, навісного обладнання. Особливо часто машини вибирають для спорудження траншей для трубопроводу, комунікацій, планування ландшафтних рішень, облаштування паркової зони. Головне завдання механізмів – розробка ґрунту.

Земляні роботи: різновиди

Дорожнє, промислове, цивільне будівництво вимагає виконання багатьох трудомістких завдань, серед яких затребувані практично

Усі види земляних робіт можна розділити на категорії:

 • Підготовчу. Це низка завдань для підготовки майданчика до основних операцій. Найчастіше така підготовка складається зі зняття ґрунту рослинності, розчищення ділянки від деревини насаджень, корчування пнів, дренажні операції, висушування тощо;
 • Основну. Група показує конкретний обсяг земляних робіт. Включає в себе земляні споруди, планування ділянки під будівництво. Це безпосередньо розробка траншеї, котловану, зведення насипу дорожньої колії, штучної споруди.
 • Допоміжну. Включає операції, що доповнюють основний етап або є завершенням цілого циклу. Категорія представлена: розпушуванням щільного та мерзлого ґрунту, операціями щодо зміцнення пухкої породи, заходами для забезпечення безпеки (підмостки, огорожі, переходи та інше).

Розрахунок земляних робіт включає і цілий спектр завдань з розподілу і ущільнення ґрунтових мас:

 • після копання котловану, траншеї, водоймища утворюються великі насипи непотрібного грунту. Часто, можна не витрачається на їхнє вивезення з території. Вихід – перерозподіл мас на майданчику, використання їх для благоустрою, ландшафтних задумів;
 • операції з ущільнення виконують для будівництва будівель, доріг. Коли сформований стрічковий фундамент, окружні пазухи засипають і ущільнюють землю. У сфері зведення дорожніх шляхів ущільнення відбувається за допомогою ковзанки, яка може запобігти зайвим опадам, покриття дороги набуває здатності стійкості до зовнішніх впливів.

Способи та техніка для земляних робіт

Машина для земляних робіт - це широке поняття, що включає кілька різних за призначенням механізмів, навісне обладнання.

Найбільш популярними залишаються: бульдозер і екскаватор різних потужностей, на колісному або гусеничному ходу. Техніка має багато змінних доповнень, що допомагають вирити котлован, завантажити ґрунт та виконати інші завдання. Для дорожньої галузі часто вибирають замовляти грейдер, скрепер. Для складних твердих поверхонь вибирають орендувати бензобур, мотобур, електричний бур для земляних робіт.

Ґрунт розробляють такими способами:

 • Механічним. Коли задіяно спеціальну техніку;
 • Гідромеханічним. Руйнування земляного масиву за допомогою надходження потоків коди великого тиску;
 • Вибуховим. Застосовують вибухову енергію.

Окремі компанії пропонують земляні роботи вручну Київ, послуги оренди спецтехніки або купити бур для земляних робіт. Кожен бізнес вибирає найоптимальніший варіант під свої запити. Купівля не завжди виправдане рішення, адже машина та механізм потребує обслуговування, зберігання у відповідних умовах. І якщо немає необхідності використовувати її постійно - вигідніше будівельний механізм взяти в оренду. Компанія Мінірент пропонує великий автопарк моделей різного призначення, функціоналу, потужності. Регіон роботи - Київ та Київська область. Є можливість замовити машину з керуванням досвідченим оператором, який знає всі особливості обладнання, зможе швидко та ефективно виконати поставлені завдання.

Зима та розробка ґрунтів

Земляні роботи у зимовий час мають низку відмінностей. По-перше, треба правильно визначити ґрунт, адже різні види по-різному проявляють себе за мінусової температури. Так, гравій, пісок, крупнозернистий ґрунт містять мінімум рідини та практично не замерзають. Більш глинистий, пилуватий, вологий ґрунт звичайно буде промерзати. Потрібно траншея чи терміновий ремонт інженерних комунікацій? Отже передбачається етап дроблення мерзлої кулі. Для таких завдань знадобиться робота потужного змінного обладнання – гідромолота. Відповідно ці умови підвищуватимуть розцінки на земляні роботи у Києві та по всій країні.

Дозвіл на виконання земляних робіт

Ділянки з бурінням, риттям, ґрунтів різного типу – мають підвищену небезпеку травм. За їх проведення у умовах потрібна спеціальна документація.

Як отримати дозвіл на земляні роботи знають менеджери команди Мінірент, окрім сучасної спецтехніки, клієнт може отримати і супровід в оформлення.

При цьому важливо дотримуватися техніки безпеки, щоб виключити нещасні випадки, пошкодження машин, обвали споруд та будівель. Для виключення таких негативних наслідків виконують низку дій:

 • Огороджують ділянку сигнальною стрічкою, закріплюють знак;
 • При великих поглибленнях обладнання (більше 1 м), стінки траншей, котлованів, обов'язково зміцнюють, роблять укоси;
 • Після закінчення операцій обов'язково засипати виїмки, вирівняти поверхню, відновити дорожнє або інше покриття за його пошкодження.

Як порахувати обсяг земляних робіт?

Розрахунок обсягу земляних робіт відбувається за такими параметрами:

 • Позначка поверхні;
 • Показник рівня ґрунтових вод та сили їх припливу;
 • Клас ґрунту, до якої групи належить;
 • Умови проведення операцій.

Початковий етап складається також із визначення схеми, способів виробництва (котлован, траншея, вертикальне планування майданчика).

Правильний розрахунок допоможе визначити потрібний ресурс з робітників, техніки, інструментів, фінансових витрат. З його допомогою затверджують календарний план та вартість земляних робіт екскаватором, бульдозером, гідромолотом чи іншим обладнанням.

Крім основних завдань, фахівці проводять розрахунок додаткових споруд: виїзду з котловану, розширення повороту машини. Слід пам'ятати і про підготовку ділянки, а саме про зріз верхнього родючого ґрунту.

Якісно виконати всі завдання та етапи зможе досвідчена команда, що мають у своїй команді професіоналів та потрібну технічну базу.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!