Технологія розробки котловану

Технологія розробки котловану
2023-12-22
1
624
Рейтинг: 5
Опис статті

На перший погляд, пристрій котлованів і траншей це просто величезна яма певного розміру. Але насправді значення поглиблення важко переоцінити. Як основа для фундаменту, розробка котловану є основною складовою будівельних робіт.

Риття котловану вимагає використання спеціальної техніки, але насамперед проводиться низка підготовчих заходів, починаючи від детального проектування та закінчуючи дослідженнями ґрунту.

Перш ніж приступити безпосередньо до розкопки, потрібно визначити, як відвести ґрунтові води, вивчити схему прокладених комунікацій на проекті, продумати способи зміцнення стін майбутньої конструкції. Від усіх вищезазначених пунктів залежить терміни копання фундаменту та якість виконаної роботи.

Проектування котлованів

Система фундаменту є самостійною інженерною конструкцією. Для початку слід замовляти послугу проектування майбутнього будівництва. Проект котла є невід'ємним елементом у складі проектної документації, а якщо йдеться про розкопку котловану завглибшки понад 5 м, то таке копання передбачає проведення геотехнічної експертизи з науково-технічним супроводом.

При копанні під будівництво будинку діють такі показники ширини:

  1. Для конструювання підвального поверху слід додати 0,2-0,3 м з кожного боку, враховуючи розміри гаданої конструкції, а також опалубку та її кріплення;
  2. Для укладання комунікацій — розривається область безпосередньо ширини труби з урахуванням +0,5 м при укладанні декількох труб.

Щоб котлован будівництво не викликало проблем на етапі виконання робіт та у подальшій експлуатації конструкції, рекомендуємо не нехтувати допомогою фахівців на етапі проектування, оскільки основа майбутніх конструкцій залежить від грамотного та кваліфіковано спланованого та виритого поглиблення.

Будівництво котлованів

Розробка котловану технологія застосовується в залежності від глибини закладення фундаменту та типу конструкції.

Поглиблення для стовпчастого фундаменту, наприклад, розробка під колодязь, може проводитися вручну з урахуванням усіх заходів безпеки. А розробка ґрунту для будівництва індивідуального житла з шириною 10-15 м може проводитися екскаватором із зворотною лопатою об'ємом 0,3-0,6 м3 на гусеничному або колісному ході.

Схема розробки екскаватором:

  • планування схеми руху екскаватора на майданчику; використання додаткових машин;
  • вивчення проектної документації для позначення способу виїмки ґрунту;
  • копання траншеї;
  • навантаження ґрунту на допоміжні транспортні засоби;
  • доопрацювання поглиблення вручну;
  • установка конструкцій для зміцнення стін траншеї.

Розробка котловану також починається з детального планування. Яка буде глибина, місце дислокації земляних відходів, спосіб зміцнення стін котловану - потрібно все враховувати, перш ніж починати копати.

Розробка траншей

Технологія проведення розробки траншей починається з геодезичного аналізу території, детальної розмітки.

Риття котловану під фундамент передбачає яму розміром з урахуванням габаритів передбачуваного фундаменту, розмірів опалубки та конструкцію водовідведення.

Розробка ґрунту здійснюється за проектом, де вказані всі комунікації, тому що на етапі ритися виконується:

  • гідроізоляція;
  • укладання труб та проводів;
  • переміщення ґрунту.

Процес розкопки та подальшого заливання фундаменту здійснюється без перерви, щоб кліматичні умови не впливали на цілісність ями.

Для відведення непотрібної вологи використовується голкофільтровий злив. А у холодний період незавершену траншею необхідно захистити від намерзання.

Риття траншеї механізованим способом

Вибір технології копання конструкції передбачається нормами майбутнього об'єкта. Найчастіше влаштування котловану під фундамент дозволяє проводити земляні розкопки за допомогою спеціального обладнання.

Найпопулярнішою технікою для таких цілей виступає екскаватор.

Багаторічний досвід роботи київської компанії Мінірент дозволяє стверджувати, що вибір екскаватора базується на таких показниках:

  • умови доїзду до території: для руху загальними дорогами слід вибрати техніку на колісному ходу, а у разі відсутності дорожнього покриття віддають перевагу гусеничному транспорту;
  • глибина передбачуваного фундаменту: від цього залежить обсяг ковша екскаватора, і навіть продуктивності техніки; слід зазначити, що вибирати спецтехніку потрібно з урахуванням максимально допустимого навантаження;
  • тип ґрунту, де виконується копання котлованів і траншей та інші показники.

Грамотно підібрана спецтехніка дозволяє здійснити розкопки за короткий термін без додаткових витрат. Менеджери фірми Мінірент мають багаторічний досвід і знають усі тонкощі роботи будівельного обладнання, представленого у нашому каталозі.

Вода в котловані під фундамент

Високий рівень ґрунтових вод може значно ускладнити процес розробки траншей, тому, повторимося, без детально проведеного геодезичного аналізу, не рекомендуємо починати копання.

Існують такі різновиди водознижувальних технік:

  • вакуумування;
  • електросушіння;
  • набивний шпунт.

Будівництво котловану – дорога процедура, а в деяких випадках ціна штучного водозниження у фундаменті перевищує витрати на розкопки.

Зміцнення траншеї

Огородження укосів та їх подальше зміцнення - завершальний етап у тривалій низці завдань у переліку робіт

"розробка котловану та вивезення ґрунту".

Суть полягає в конструюванні фіксуючих елементів, що запобігає обвалу шару ґрунту в процесі виконання будівельних завдань.

Зміцнити стіни можна за допомогою:

  • ґрунту;
  • дощок;
  • інвентарними щитками;
  • бетонними кільцями (якщо заглиблення викопане для колодязя).

Установка кріпильного обладнання здійснюється за допомогою спеціального обладнання або вручну.

Зміцнюючі елементи проходять багаторічні випробування на міцність, тому що на обладнання для кріплення впливає не тільки тиск грунту, але і навантаження конструкції.

Оренда техніки для розробки котлованів

Термін проведення будівельних робіт залежить від якості та кількості задіяної техніки, а розробка поглиблення не може бути виконана без допоміжних інструментів.

Компанія Мінірент буде Вашим незамінним помічником для оренди спеціального обладнання, а висококваліфіковані менеджери підберуть оптимальну кількість спецтехніки безпосередньо для Ваших потреб.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!