Спецтехніка для будівництва

Спецтехніка для будівництва
2023-04-12
1
726
Рейтинг: 5
Опис статті

У сьогоднішніх умовах постійно використовується вантажний транспорт та спецтехніка для виконання дорожніх робіт та для будівництва різних споруд. Це зумовлено тим, що завдання по зведенню будівель, прокладенню автошляхів, а також з будівництва будь-яких інших будівель стає все складнішим.

При цьому використовуються різноманітні види спецтехніки. І чим складнішими стають завдання, що покладаються на плечі будівельників, тим більше їх виконання використовується спецтехніка. Що це таке і які види будівельної техніки потрібні сьогодні буде розглянуто в цій статті.

Будівельна спецтехніка. Види

Виконання робіт на будмайданчиках потребує застосування обладнання різних категорій. Залежно від того, яка спецтехніка найбільш потрібна для вирішення тих чи інших завдань, використовуються як універсальні, так і вузькоспеціалізовані машини. Відповідно до загальноприйнятої класифікації наземна спецтехніка поділяється на такі основні типи:

Каталог техніки компанії Мінірент включає інші види будівельного обладнання, доступного для оренди.

Самоскиди

Автомобільна спецтехніка – це насамперед самоскиди, які застосовуються перевезення різних вантажів. На великих будмайданчиках користується попитом переважно вантажна спецтехніка підвищеної прохідності, призначена для роботи в умовах бездоріжжя.

Екскаватори

Обладнання цього типу використовується щодо найрізноманітніших робіт, пов'язаних передусім з розкопками. Але воно може застосовуватися для знесення будівель, підйому та перенесення вантажів, поглиблення дна річок тощо. Екскаватори випускаються на гусеничному та колісному ходу, їх кабіни повертаються на 360 градусів.

Екскаватор навантажувач

Ця машина має подвійне призначення. Вона може виконувати функцію і екскаватора, і навантажувача. За допомогою екскаватора-навантажувача можна рити траншеї або ями, а передній ківш можна використовувати при завантаженні-розвантаженні різних сипких матеріалів та підйому, а також перевезення вантажів на невеликі відстані.

Навантажувачі

Машина є ефективним засобом для виконання робіт із завантаження будматеріалів, ґрунту, будівельного сміття, різної сировини на вантажівки, самоскиди та іншу техніку. Є навантажувачі на колісному та гусеничному ходу, у передній частині машини встановлений великий ківш.

Телескопічні навантажувачі

Будівельне обладнання цієї категорії застосовується для підйому різних матеріалів, а також може використовуватися для доступу робітників на необхідну висоту. Навантажувач має телескопічну стрілу, до якої можуть прикріплюватися різні інструменти в залежності від поставленого завдання.

Автогрейдери

Грейдер - це машина, яка використовується для вирівнювання поверхні ґрунту. Автогрейдер має горизонтальний відвал, розташований між задньою та передньою віссю. Він може застосовуватися для розрівнювання будь-яких майданчиків, але зручніше використовувати його в дорожньому будівництві, або, наприклад, для прибирання бруду і снігу з доріг.

Колісні скріпери

Це обладнання застосовується для вирівнювання поверхні ґрунту. Воно є колісним тягачем з горизонтальним відвалом, стрічковим конвеєром і бункером, в який збирається грунт. Коли транспортний засіб рухається з опущеним відвалом, верхній шар грунту зрізається і по конвеєрній стрічці надходить у бункер. При заповненні бункера може здійснюватися вивантаження ґрунту.

Бульдозери

Це важка спецтехніка, що використовується для зняття верхнього, переважно слабкого шару, а також подрібнених гірських порід. Вона відрізняється підвищеною маневреністю, тому часто застосовується на непідготовлених ділянках. Бульдозер оснащений горизонтальним відвалом, який за допомогою гідравлічних поршнів може опускатися та підніматися на деяку висоту.

Траншийні машини

Риття траншей у ґрунті найзручніше здійснювати за допомогою траншеєкопачів. Ці вузькоспеціалізовані машини застосовуються при прокладанні кабелю, трубопроводів, під час обладнання дренажних та зрошувальних систем, і т. д. Траншеєкопачі можуть бути на колісному та гусеничному шасі.

Машини можуть використовувати два типи інструментів для копання траншей і отримали відповідні назви – колісні та ланцюгові. Кожна має свої характеристики, які слід враховувати під час оренди. Наприклад, для організації виїмки твердого ґрунту більше підійде оренда колісного типу траншеєкопача.

Устаткування для забивання паль

При будівництві пальового фундаменту на будівельному майданчику використовується свабійна техніка. Дане обладнання утримує встановлену в потрібне положення палю, забиваючи її в ґрунт на проектну глибину. Виробники пропонують різні види техніки, але найчастіше використовується палябійний молот або установка, що виконує комплекс завдань, пов'язаних із забиванням паль.

Катки

Це техніка для дорожнього будівництва, а також для підготовки будівельних ділянок, полігонів для сміття і т. д. Машини застосовуються для ущільнення поверхні землі, а також інших матеріалів. Залежно від завдання підбирається певний тип машини. Наприклад, для глибокого ущільнення використовуються катки з овечою лапою, а неглибокі шари ґрунту та асфальт ущільнюються гладкими колісними катками.

Асфальтоукладачі

Влаштування дорожнього полотна здійснюється асфальтоукладачем. Машина зазвичай працює в парі з самоскидом, з якого в завантажувальний ківш безперервно надходить розігрітий асфальт. Укладач розподіляє цей асфальт рівним шаром по заздалегідь підготовленій поверхні і робить невелике ущільнення.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!