Річковий та кар'єрний пісок відмінності

Річковий та кар'єрний пісок відмінності
2023-01-14
1
82
Рейтинг: 5
Опис статті

Що таке будівельний пісок і які варіанти мають попит у підприємств та приватних клієнтів? За якими критеріями варто вибирати матеріал? Розглянемо разом з будівельниками та фахівцями компанії Мінірент, що пропонує в оренду самоскиди, вантажні автомобілі, екскаватори з роботою досвідчених операторів, які багато знають про роботу в кар'єрах та особливості матеріалів.

Яким буває будівельний пісок: види?

У сфері видобутку піску є кілька класифікацій за видами. В основному будівельники використовують такий поділ, з урахуванням як відбувається видобуток та обробка:

 • річковий пісок у будівництві;
 • матеріал із кар'єру;
 • промитий вигляд;
 • сіяний пісок;
 • піскогрунт.

Ще можна виділити гірський, морський краєвид. Другий має схожі властивості та застосування, з річковим, але інше місце видобутку.

Але серед усіх типів найчастіше використовують річковий чи кар'єрний пісок, який краще можна визначити, порівнявши їх основні показники. Також позиції залежать і від конкретного варіанта використання матеріалів.

Особливості та фракція річкового піску

Чим відрізняється річковий пісок від кар'єрного? Часто це питання викликає сумніви у користувачів. Давайте розберемо всі характеристики будматеріалу детальніше.

Видобуток річкового типу походить із русла річки. Серед характеристик, що виділяються, - низьке відсоткове співвідношення глинистої і суглинистої домішки. Такий склад допомагає формувати природне очищення матеріалу, що здійснюється за допомогою води, що постійно рухається у водоймі.

Якщо розглядати фракції, то доречно виділити три варіанти:

 • дрібна крупність (менше 2 мм);
 • середня (2-3 мм);
 • велика (3-5 мм).

У цьому варіанті зернинки обкатані з відшліфованою формою.

Річковий пісок застосування є актуальним для ландшафтного дизайну, будівництва. Може виконувати як декоративні завдання, так і слугувати важливою частиною сумішей для будівельних робіт. Затребуваний як пісок для кладки, для бетону, цементного розчину, стяжки, дренажної системи (як фільтр). Часто матеріал впроваджують у виробництво, наприклад плитки. Також можна змішувати маси з ґрунтом, збільшуючи характеристики розсипчастості, доступу повітря до потрібних мікроорганізмів.

Відмінністю варіанта є характерний сірий, світло сірий і жовтий колір.

Недоліком річкової копалини є висока ціна. Вона формується у зв'язку з необхідністю впроваджувати у видобуток складну техніку (баржі, гідронасоси). Асортимент машин можна взяти в оренду в спеціалізованих компаніях. Великий автопарк у Києві та Київській області пропонує компанія Мінірент. Саме висока вартість є головною причиною вибору будівельниками для чорнової роботи іншого затребуваного виду матеріалу.

Кар'єрний пісок застосування та характеристики
Кар'єрний вид матеріалу має протилежні характеристики до річкового варіанта. Чим відрізняється будівельний пісок від річкового? Насамперед це дешевизна, простота видобутку, знижені показники якості. Він має багато різних домішок у складі. Так, міститься близько 6-7% глинистої домішки. Хоча є й чистіші варіанти, але зустрічається він порівняно рідко.

Для того, щоб активніше використовувати дешевий матеріал його перетворюють на тип пісок кар'єрний намивний. Чим відрізняється митий пісок від немитого? Він не містить зайвих компонентів, що активно закуповується для будівельних розчинів, як фільтр для рідини та інших завдань. Його застосування та показники стають більш схожими з річковим матеріалом, що підвищує і ціну.

Якість виду залежить пісок кар'єрний фракція та метод видобутку.

Який пісок найкращий для будівництва?

Обидва варіанти займають високі позиції та попит для сфери будівництва. Але звичайно має й низку відмінностей. Саме вони допоможуть визначити який пісок краще для бетону річковий чи кар'єрний?

 • Спосіб вироблення. Для отримання річкового задіє багато вузькоспеціалізованої техніки. Дістати матеріал із дна річки допомагає грейдер, баржі. Він просушується і готовий до застосування, без додаткових обробок, адже очищення відбувається природним шляхом. Пісок великий кар'єрний добувають на відкритих родовищах, в основному задіює екскаватор, бульдозер, самоскид. Матеріал може проходити додаткову обробку, очищення з використанням спеціального обладнання (промивання, просіювання);
 • компоненти. Варіант із річки більш однорідної, кількість домішок мінімальна, наприклад глини та донного мулу не більше 0,25%. При цьому відмінний показник фільтрації – близько 12 м/добу. Матеріал з кар'єру за своїми властивостями може залежати від розміщення вироблення, методу видобутку (відкритим, закритим способом), типом очищення. При цьому кількість домішок може становити близько 10% при фільтрації лише 5 м/добу. Відрізняється і колір більш темний, коричневий;
 • Варіанти застосування. Навіщо використовують пісок? З річковими масами можна отримати відмінний бетон, цеглу, різні сухі суміші, виготовляти фарби, затирання. Він підходить для дренажних та фільтраційних робіт, як розпушувач для ґрунту, наповнювач дитячої пісочниці чи акваріума. Будівельний тип з кар'єру найбільш популярний для чорнових завдань. Його засипають під фундамент та дорожнє покриття, для заповнення ям, траншей, вирівнювання території. Не рекомендується використовувати її для розчину, кладки, дренажних робіт. Конструкції виходять менш якісні та міцні, повітря не надходить до ґрунту;
 • Ціна. Складності видобутку матеріалу з річки та ряд позитивних характеристик суттєво впливають на його вартість. Будівельний вигляд із кар'єрів обійдеться набагато дешевше. Але якщо це сіяний чи митий варіант, то ціна також збільшується.

Підбирати матеріал важливо під конкретні завдання, на чорнових роботах можна суттєво заощадити, а ось для виробництва розчинів, що використовують у оздоблювальних роботах, підвищення родючості ґрунту за допомогою дренажу краще не економити.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!