Застосування дробильно сортувального комплексу на гранітних кар'єрах

Застосування дробильно сортувального комплексу на гранітних кар'єрах
2023-04-11
1
761
Рейтинг: 5
Опис статті

Спецтехніка має широкий спектр застосування в різних сферах. Вузькоспеціалізованим варіантом є дробильно сортувальний комплекс з основним застосуванням для гранітного щебеню в умовах роботи в кар'єрі. Устаткування дозволить розробити родовище різної величини та складності. Пересувний дробильно сортувальний комплекс – варіант оренди техніки, адже купівля такого масштабного типу може бути не виправдана як за фінансовими вкладеннями, так і за труднощами подальшого обслуговування, підбором операторів.

Що таке дробильно сортувальний комплекс для щебеню?

Мобільний дробильно сортувальний комплекс складає систему з кількох установок, які поетапно провадять діяльність для переробки твердих корисних копалин. Родовища розробляють застосовуючи відкритий спосіб. Від правильності вибору спецтехніки залежить якість подрібнення, швидкість виконання завдань, ефективність проведення робіт у кар'єрі.

Які етапи виконують за допомогою дробильних комплексів?

Процес видобутку корисних копалин - це низка складних операцій, у яких не обійтися без спеціалізованого обладнання. Робота на дробильних комплексах складається з таких етапів:

  1. розкриття родовища та підготовка об'єкта;
  2. видобувна діяльність;
  3. подрібнення;
  4. сортування;
  5. додаткові завдання.

Розтин місця народження неможливий без хорошої підготовки ділянки. Помічником стане землерийна техніка. Вона зачищає місцевість від рослинності, усуває непотрібні шари ґрунту. Оптимальним варіантом орендуватиме потужний гусеничний або колісний екскаватор, що впорається з важкими завданнями навіть на складному рельєфі.

Початок робіт у гірничодобувній справі – підрив масиву каменю. Тут впроваджують у роботу гідромолот для отримання отворів у твердих гірських породах, в які розміщують вибухівку. Вибух призводить до утворення безлічі шматків каменів. Далі використовується установка для дроблення та обладнання для сортування гравію.

Дробильна техніка дає можливість отримати подрібнені мінерали, особливо практично в експлуатації мобільне дробильне обладнання для сортування.

Якщо потрібна підвищена прохідність, рекомендується вибирати техніки на гусеничному ходу. Її доповнює надійний дизель-гідравлічний привід, з високими показниками продуктивності (близько 300 т/год).

Наступним етапом використання устаткування стає гуркотіння. Це процес поділу сипучого матеріалу на фракції. Важливо підібрати якісний сортувальний комплекс. Так, продукт поділяється на дві категорії, більші частинки та дрібні. Тут не обійтися без сита для обладнання для сортування, через яке проходить матеріал. Вибір сучасних технологічних рішень дозволяє паралельно проводити кілька етапів, що суттєво прискорює процес сортування гірських порід.

До додаткових завдань належать різні допоміжні дії. Техніку залучає за необхідності перевезти, транспортувати видобуті копалини. З такими операціями добре справляються фронтальні навантажувачі. Також у діяльності використовують самоскид, залізничну техніку. Оренда машин з великою вантажопідйомністю також доступна на сайті компанії Мінірент.

Особливості застосування техніки

Виробництво щебеню в Україні - напрямок діяльності, який стрімко розвивається. Конкуренція на ринку щебеню постійно зростає, тому важливо вибирати сучасне, ефективне обладнання для видобутку граніту, щебеню та інших корисних копалин. Механізми повинні бути міцними, надійними, адже гірський матеріал твердий, а умови виконання робіт часто складні для розміщення легких машин. Дробильні комплекси, сортувальні станції для такого розташування підбирають на гусеничному ходу, з високими показниками продуктивності, вантажопідйомності, швидкості виконання робіт.

Крім конкретних завдань, комплекси часто використовують і в інших сферах:

  • вугільна та гірничорудна промисловість. За допомогою машин можна подрібнювати, сортувати вугілля, готувати процес видобутку гірничої руди;
  • автобудівництво. Техніка актуальна для операцій переробки асфальтового покриття, підвищення якості щебеню, розробки кар'єрів із укладанням щебеневого покриття у дорожнє полотно;
  • ремонт дорожнього покриття, залізниці, злітно-посадкової смуги. В основному це переробка старого покриття з асфальту та обладнання нового з подрібнених, якісних матеріалів, створення баластного покриття під рейки;
  • формування споруд, конструкцій із залізобетону (щебінь для заповнення форми);
  • металургія (обробка відходів, їх подрібнення).

Нерудні будматеріали активно використовують для будівництва та інших завдань. Попит зростає, що збільшує відкриття нових, компактних за обсягами підприємств з видобутку копалин. На такому виробництві не обійтися без використання спеціалізованого обладнання – мобільних дробильно-сортувальних станцій.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!