Перший екскаватор-навантажувач у світі

Перший екскаватор-навантажувач у світі
2023-01-13
1
59
Рейтинг: 5
Опис статті

Сучасна спецтехніка представлена у величезній кількості різновидів. Екскаватор навантажувач відноситься до універсального типу машин, може застосовуватися для земляних робіт, навантаження та вивантаження вантажу, його переміщення. Трактор екскаватор навантажувач часто використовують для вирівнювання майданчиків під будівництво, прибирання сміття або снігових мас, проведення комунікацій (риття траншей, укладання газової та каналізаційної труби). Обладнання стало прикладом багатофункціональності, яка дозволяє суттєво заощадити на застосування багатьох машин на будмайданчику або залучення людського ресурсу. До головних плюсів спецмашин відносять швидке переміщення, просту та універсальну експлуатацію. Коли з'явився перший екскаватор і як змінилася техніка з часом?

Історія розвитку екскаваторів навантажувачів

У розвиток спеціалізованої техніки великий прорив чітко проглядається у післявоєнний період.

Історія екскаватора навантажувача також бере початок у цей час. Перша модель була випущена у 1949 році. Це Major Loader від винахідника Бамфорда.

За основу конструкції було взято основу трактора Fordson. Машина мала гідравлічну стрілу з можливістю фіксації різного навісного обладнання: ковша, вил, відвалу та інших варіантів. Нововведення дозволило суттєво збільшити функції та розширити можливості використання не тільки для будівництва, а й сільськогосподарських робіт.

Як виникла ідея і коли з'явився екскаватор?

Містер Бамфорд був у відрядженні в Норвегії і там здивувався легким екскаваторам із причепами, які приєднували до тракторів. Відразу прийшла ідея створити досконалішу конструкцію з кріпленням механізму гідроциліндра на задню частину екскаватора, щоб техніка могла працювати в круговій зоні. Так, задум він вирішив зафіксувати на своєму вже готовому навантажувачі Major Loader. Саме так було створено перший екскаватор-навантажувач.

До появи машини траншеї, котловани, канали під комунікації відтворювали за допомогою робітників, застосування кирки, лопат. Але з технікою все змінилося, світ перекинувся, адже один варіант обладнання поєднував навантаження, копання та інші процеси.

1980 став ще одним важливим етапом в поліпшення цього типу спецтехніки. Почалася історія створення екскаватора навантажувача від бренду JCB-3cx. Вона і стала основною для всієї подібної техніки у всьому світі.

Як працює спецтехніка?

Велику функціональність екскаватор навантажувач забезпечує місткий ківш та його маневреність. Саме він є основою роботи машини. Ковші поділяють на:

  • екскаваторні - у варіанті відвалу, вантажного обладнання;
  • щелепні — ширший спектр використання, можливо як підйомник, захоплення, скрепер.

Але на ковші функціонал техніки не закінчується, часто його вибирають купити за багатозадачність. Досягти максимальних показників можна із встановленням навісних механізмів. До них відноситься: бурова установка, гідромолот, вила, щітка, захоплення, відвал для збирання снігу та багато іншого.

Де взяти екскаватор навантажувач в Україні?

Продаж екскаваторів навантажувачів не дуже затребуваний варіант, який може зацікавити швидше великі підприємства, ніж одиночних користувачів. Найактуальнішим рішенням стане оренда техніки від перевіреної компанії. Мінірент – це вигідні умови прокату у Києві та Київській області. Категорія спецтехніка навантажувач екскаватор представлена у великій різноманітності моделей від різних виробників. Це:

  • колісні;
  • гусеничні варіанти.

Також техніка має відмінності за вантажопідйомністю: легкі (до 2 т), середні (до 4 т), важкі (до 10 т) та великовантажні типи (понад 10 т).

Для вибору оптимального варіанта слід звернути увагу на характеристики: потужності, основного та додаткового обладнання, способів керування та розвантаження, ергономіку.

Машина створена для виконання широкого спектру завдань, при правильному доборі параметрів зможе максимально ефективно та швидко виконати роботу.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!