Як вибрати каток в оренду

Як вибрати каток в оренду
2023-07-05
1
532
Рейтинг: 5
Опис статті

Майже всі види будівельних робіт починаються з підготовки основи для будівництва. І неважливо, що це буде багатоповерхова будівля, маленький дачний будиночок або автомагістраль. У всіх випадках необхідно попередньо провести ландшафтні роботи, розпланувати ділянку та створити міцну основу. Якщо грунт скельний – його треба просто вирівняти. Але найчастіше доводиться використовувати спеціальну техніку - самохідні катки. З їх допомогою верхній шар ґрунту, піску, щебеню або асфальту ущільнюється, усуваються повітряні кишені, поверхня вирівнюється і входить у стан, заданий технічними умовами.

Типи дорожніх катків

Існують різні типи дорожніх катків для різних будівельних проектів. Вони мають різні характеристики, які необхідно знати, вибираючи оптимальну модель катка. Нижче наведено основні різновиди:

  • Однобарабанний, з гладкими вальцями – дорожня тротуарна дорожня тротуарна з великим переднім барабаном, що приводиться в рух двома колесами. Часто використовуються при облаштуванні фундаментів будівель та мощенні автомобільних доріг та тротуарів.
  • Двобарабанний. Має два барабани – ззаду та спереду. Ефективний при ущільненні пологих або плоских поверхонь, наприклад при укладанні асфальту.
  • Однобарабанний із кулачковими вальцями. Поверхня барабана має множину виступів прямокутної форми. Техніка ідеально підходить для ущільнення ґрунту або глистої глини.
  • Пневматичний, у якому в ролі барабана виступають колеса із спеціальними шинами. Переваги катки такого типу полягають у тому, що: їх можна використовувати і для ґрунту, і для асфальту, що дозволяє заощадити на кількості обладнання, необхідного для проекту; регулюючи тиск повітря у шинах можна створити необхідний тиск на ґрунт.
  • З сітчастим барабаном. Спецтехніка, що використовується при роботі із зернистими або кам'янистими матеріалами.
  • Вібраційний – аналогічний однобарабанному з гладкими вальцями, але має спеціальні вібруючі елементи.
  • Катки дорожні причіпні.

Чинники, що впливають на вибір

Будівельні компанії можуть зіткнутися з проблемою вибору відповідної катки для ремонту дороги або іншого проекту, оскільки на ринку представлені різні типи дорожніх катки.

Однак, якщо будівельна компанія знає, як проаналізувати потребу у будівництві, вона може ухвалити правильне рішення щодо типу дорожньої ковзанки. Нижче наведено деякі фактори, які компанії слід враховувати при виборі катки.

Потужність двигуна

Висока потужність силової установки означає більшу ефективність. Саме тому важчі катки з двома барабанами оснащуються потужнішими двигунами – на їхнє переміщення витрачається набагато більше енергії.

Вид та обсяг роботи

Компанія має знати вид роботи чи конкретний тип необхідного ущільнення. Для тривалих проектів на великій території може знадобитися двобарабанна машина, тоді як для невеликих будівельних майданчиків більше підходить однобарабанна.

Розмір, вага та ширина барабана

Невелика вага та розмір дорожньої ковзанки підходять для різних типів ґрунту та можуть добре виконувати роботу в умовах обмеженого простору. Тим не менш, для великих робіт, таких як прокладання автомагістралей, будівництво аеропортів, водосховищ і дамб можуть знадобитися великі дорожні ковзанки, що важать багато тонн.

Тип барабана

Перед оформленням оренди машини необхідно визначитися з типом вальця, щоб підвищити ефективність ущільнення. Наприклад, для ділянки з гравієм, каменем чи піском потрібна модель з гладким барабаном. А для роботи на ділянці з мулом та глиною потрібна спецтехніка з більшою силою замішування та ущільнення, тому краще підходить машина з кулачковим барабаном.

Виробниками також здійснюється продаж комплектів накладок, що дозволяють перетворювати гладкі барабани на кулачкові.

Продуктивність ущільнення

Перш ніж ви вирішите робити ущільнення дорожнім катком, варто перевірити тип грунту, що ущільнюється, — гранульований (ґрунт/камінь/пісок) або твердий (щільний/липкий).

Не забудьте, що деякі машини можуть мати два вібраційні режими для якісного ущільнення.

Висновок

Хоча дорожнім ковзанкам приділяється менше уваги, ніж іншим будівельним машинам, їхню цінність неможливо переоцінити. У кожному випадку потрібний міцний фундамент, здатний витримати випробування часом. Оренда техніки допоможе зміцнити ці підстави, але спочатку таки треба вибрати правильний тип спецтехніки, що відповідає умовам проекту.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!