Як варто вибирати швонарізник

Як варто вибирати швонарізник
2023-01-14
1
77
Рейтинг: 5
Опис статті

Швонарізник – це допоміжне механічне обладнання, головне призначення якого – нарізка бетону та асфальту. Головний плюс машини в тому, що вона дає можливість зробити отвір потрібної ширини та глибини. Пристрій використовується в широкому діапазоні будівельних завдань, а розроблений швонарізувач для асфальту, щоб реставрувати тріщини у дорожньому полотні, для монтажу та демонтажу дорожнього покриття, а також для прокладання комунікаційних елементів.

Різьбярі отвори, їх сфера застосування

Нарізувач швів, виходячи з назви інструменту, в основному робить отвори необхідної глибини та ширини в бетонних покриттях та асфальті, а також ефективно використовується в обробці неметалічних об'єктів, наприклад:

  • забір зразка дорожнього покриття для лабораторного аналізу;
  • санація покриття для підлоги в промислових приміщеннях;
  • прокладання комунікацій, а саме електро- та газопостачання;
  • демонтаж перекриттів;
  • вирівнювання країв тротуарної плитки, цегли, бордюрів;
  • розтин дорожнього полотна;
  • вирізання прямокутника для ремонту на асфальтному покритті.

Виходячи з перерахованого вище переліку, можна визначити, що область застосування нарізувач швів не обмежена тільки дорожніми роботами. Інструмент застосовується в промисловості, при реалізації садового та ландшафтного дизайну, для облаштування автомобільних стоянок і навіть для облаштування злітно-посадкової смуги для літаків.

Види різьбяр швів

Найбільш важливим критерієм при виборі різьбяра є глибина і точність зрізу, а цей параметр залежить від типу двигуна машини та його потужності.

За типом живлення різьбяр швів асфальту поділяють на три види:

  1. Ручний швонарізник механічний. Виконаний із високоміцного цинку, використовується для нарізки бетону та каменю глибиною до 25 мм. Основна сфера використання – шліфувальні завдання.
  2. Електричний нарізальник. Найбільш легка та маневрена спецтехніка. Можуть використовуватися в закритих складах та інших приміщеннях, оскільки екологічні та порівняно тихі у дії. Єдиний недолік – залежні від електромережі.
  3. Бензиновий різьбяр. Найпопулярніший вид інструментів. Автономна робота дозволяє використовувати техніку на будь-якій відстані. Оснащені двигуном з потужністю до 20 кВт та можуть різати асфальт та бетон глибиною до 30 см.
  4. Дизельний нарізувач швів у бетоні та асфальті. Найбільш професійні моделі техніки розраховані на виконання великого масиву завдань різної складності. Здатні нарізати бетон та асфальт на глибину до 90 см. Недолік такої спецтехніки – габарити та вартість.

Якщо ж говорити про нарізник характеристики, слід звернути увагу на потужність техніки. Так, для побутового використання достатньо приладу потужністю на 1,2-1,5 кВт, а для професійних, суттєвіших навантажень, рекомендуємо звернути увагу на нарізувач швів асфальтобетону потужністю від 2 кВт.

Конструкція інструменту

Нарізник швів в асфальтобетонному покритті має уніфіковану конструкцію, що складається з 4 складових: міцної рами, двигуна, панелі керування та різального диска.

Пристрій оснащений спеціальним кожухом, що захищає оператора спецтехніки від відходів у вигляді дрібних частинок каменю, бетону або крихти асфальту.

Панель керування допомагає позначити глибину зрізу, а в деяких конструкціях передбачено встановлення відрізка шва.

Головною складовою, ніж ріжуть асфальт, є сам різак. Він являє собою насадку з алмазним диском, що зберігають свої якості на тривалий період, мають значну міцність і справляються фактично з будь-якою міцністю матеріалу.

Діамантовий диск підбирається безпосередньо під поставлене завдання. Наприклад, нарізачі швів у затверділому бетоні оснащені фрезою з дрібними зубцями, розташованими на близькій відстані один до одного. А якщо завдання – демонтаж асфальтного покриття, тоді добрим варіантом буде використання алмазного диска з рідкісними зубами.

Нарізувач в асфальті можна використовувати на сухих поверхнях, а при необхідності можна використовувати інструмент для різання мокрих матеріалів.

Тому часто в комплектації різака отворів по бетону та асфальту є резервуар для води. З цього бака вода тиском передається на ріжучий диск.

Згідно зі світовими стандартами безпеки, всі нарізачі обладнані аварійним механізмом для моментальної зупинки спецтехніки.

Виробники швонарізачів

Для того, щоб підібрати нарізник електричний, бензиновий або дизельний швів, рекомендуємо ознайомитися з найпопулярнішими виробниками цього спеціального обладнання.

  1. Wacker Neuson. Найбільш відомий бренд спецтехніки. Їхню продукцію можна побачити на будмайданчиках більш ніж 180 країн світу.
  2. Zitrek. Чеське підприємство, їхня головна “фішка” — висока якість техніки та доступна ціна. Компанія докладає максимальних зусиль для впровадження інновацій, а також збільшення терміну гарантійного обслуговування свого обладнання.
  3. Діам. Корейська компанія, заснована у 2004 році, їх техніка орієнтована на широке коло споживачів. Під "крилом" Diam працюють і інші виробники, використовуючи компанію як торговий майданчик.

Світові виробники часто доповнюють свої базові моделі комплектом спеціальних функцій, що значно підвищує їхню конкурентність на ринку. До таких функцій можна віднести захист від навантаження, плавність запуску механізму, зменшення вібраційних руйнувань та інші якості.

Правила роботи з інструментом

Перед початком будівельних та ремонтних заходів необхідно підібрати певний різак отворів, керуючись передбачуваним навантаженням, планованим обсягом робіт і враховуючи, з яким матеріалом буде контактувати пристрій.

Наприклад, можна використовувати нарізник по бетону ручний, якщо очікувана глибина шва незначна. А для більш глибокого нарізування можна використовувати інструмент із гідропідсилювачем, що значно збільшить продуктивність відпрацювання та полегшить процес для оператора.

Перед запуском інструмента обов'язково перевірте фіксацію різальної фрези. Запустіть різак до контакту диска з поверхнею. Використовуючи різьбяр, уважно стежте за станом диска. При тривалому навантаженні контролюйте надходження води для охолодження робочої поверхні.

Якщо Ви задіяли бензинову або дизельну техніку, не забувайте про запобіжні заходи щодо викидів відпрацьованих газів і не використовуйте пристрій у приміщеннях, що погано провітрюються.

Різці швів електричні вимагають додаткової уваги до дроту, що забезпечує електропостачання механізму. Не ігноруйте огляд шнура перед початком запуску пристрою.

Оренда нарізника швів

Швонарізник за своєю суттю досить складний механізм, у виготовленні якого використовуються дорогі матеріали та інноваційні технології.

Компанія Мінірент, що представлена на ринку послуг понад 10 років, пропонує оренду обладнання безпосередньо під поточні потреби.

У нас є більше 250 одиниць обладнання. Ми забезпечуємо оренду якісної спецтехніки по Києву та Україні. А фахівці Мінірент допоможуть підібрати пристрій для того, щоб закрити Ваші потреби у найкоротші терміни з найвищою якістю.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!