Як продовжити життя шасі гусеничних машин?

Як продовжити життя шасі гусеничних машин?
2022-09-05
1
547
Рейтинг: 5
Опис статті

Шасі гусеничних машин

Для власників спецтехніки важливо знати, як продовжити життя шасі гусеничних машин. Такі дії допоможуть зменшити витрати на експлуатацію, збережуть техніку у робочому стані на тривалий час.
Компанія Мінірент володіє широким автопарком гусеничної техніки, наші фахівці знають усі особливості технічного обслуговування, влаштування машин та їх особливості. Розглянемо, ряд рекомендацій від них, за допомогою яких машина на гусеничному ході прослужить довше, вдасться уникнути помилок та передчасного зношування. Вартість технічного обслуговування, регулювання шасі справа витратна, краще запобігти поломкам, ніж вкладати фінанси.

Рекомендації від спеціалістів

Гусеничний екскаватор, бульдозер та інша подібна техніка вимагають особливого підходу до обслуговування. Серед обов'язкових завдань:

  • Натяг гусениці. Перед вимірюванням та встановленням натягу, треба дати машині "відчути" майданчик у роботі, "звикнути" до умов. При зміні ґрунту, погоди та інших факторів потрібно проводити регулювання натягу. Якщо гусениця занадто вільна, вона може битися і псується, особливо на високій швидкості. Найбільше страждають втулки та зубчасті колеса. Занадто міцно натягнуті гусениці впливають на шасі та трансмісію, збільшуючи навантаження, при цьому зменшуючи потужність;
  • Ширина гусениць. Фахівці встановлюють на шасі найвужчий варіант гусениць із можливих для конкретного майданчика. При цьому враховуються особливості навколишнього середовища. Наприклад, у болотистій місцевості вузький ланцюг просто застрягне, ковзатиме і призведе до потрапляння бруду. Ходова частина гусеничних машин може постраждати і стати непридатним. Широкий механізм покращує прохідність, але підвищує навантаження на шасі. Часто це призводить до деформації траків;
  • Збалансована конструкція. При неправильному балансі навіть у десяток мм, оператор почуватиметься невпевнено, шукатиме можливість закріпити ширший варіант. Невідрегульований баланс прискорює знос шасі, псує його і потягне помилки в роботі з ковшем. Тільки при правильному балансі можна отримати відмінну прохідність, рівномірні навантаження на шестерню і ролики.

Особливості роботи оператора

Наша компанія пропонує не лише величезний каталог техніки для виконання різних робіт, а й можливість орендувати техніку разом із роботою оператора.
При залученні гусеничних моделей, а не колісний транспорт, важливо, щоб оператор контролював найменше ковзання, інакше воно призведе до проблем із зубами та загалом із продуктивністю техніки. Необхідно вчасно зменшувати навантаження.
Щоб розрахувати знос шасі, в облік беруть не години експлуатації машини, а пройдені кілометри.
Наші нові моделі спецтехніки на гусениці вимірюють знос на відстані, при цьому важливо здійснювати повороти в обидві сторони, щоб унеможливити дисбаланс, а також зменшити включення заднього ходу, який провокує знос втулок та ланцюгового колеса.

Ці загальні поради підходять для спецтехніки різних виробників. Дбайливе ставлення до машин на гусеничному ходу допоможе зменшити витрати на обслуговування, збереже від поломок.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!