Як правильно вибрати віброплиту

Як правильно вибрати віброплиту
2023-04-11
1
548
Рейтинг: 5
Опис статті

Щоб організувати якісне проведення будівельно-ремонтних робіт, потрібен цілий ряд інструментів та спецтехніки, у тому числі — пристрій вібротрамбування.

Якщо пояснити доступними словами віброплит що це, то агрегат можна визначити як пристрій для ущільнення грунту та інших сипких матеріалів. Принцип роботи віброплити полягає у створенні інструментом вібраційного тиску на площу, яку необхідно утрамбувати.

Застосовується пристрій не лише у дорожньо-будівельній сфері. Часто вібраційна плита потрібна і невеликим компаніям, наприклад, для облагородження прилеглої території в багатоповерхових кондомініумах. Ще один варіант, для чого потрібна віброплита, – це укладання тротуарної плитки.

Саме через різноманітність напрямків використання спецтехніки, їх існує кілька видів, і тому перед вибором техніки потрібно чітко визначити спектр завдань.

Види вібротрамбовки

Щоб знати, яку віброплиту вибрати, рекомендуємо ознайомитись із видами цього інструменту.

Якщо аналізувати вагу віброплити, то вони бувають:

  • супер-легкі: їх вага не більше 75 кг та сфера використання – проведення ландшафтних робіт на присадибних територіях;
  • легкий інструмент: маса до 90 кг, застосовується у дорожньо-ямковому ремонті або при укладанні тротуарних плит;
  • середня: вага до 140 кг, використовуються для поетапного трамбування дорожнього полотна;
  • важкий пристрій: вібротрамбування вагою понад 140 кг застосовується у будівельних роботах.

Також варто відзначити різновиди конструкції віброплити за способом пересування техніки. Існують навісні, переставні та самохідні плити.

  1. Навісний інструмент. Відрізняється великою масою та габаритами. Якщо Ваш вибір віброплити впав на даний тип пристрою, Вам буде потрібна спецтехніка для переміщення вібротрамбовки.
  2. Переставна. Розміри віброплити цього типу компактніші порівняно з навісною трамбуванням, але без підйомного механізму все одно не обійтися.
  3. Самохідні моделі. Їхньою роботою управляє оператор і може бути як односпрямована, так і техніка, що рухається вперед і назад.

Також існує градація інструменту з огляду на характеристики за потужністю, типом приводу, площею робочої поверхні.

Пристрій віброплити

Коротко, віброплита пристрій складається з трьох компонентів:

  • основа механізму, переважно чавунна або виконана із сталі;
  • двигун;
  • вібраційний пристрій.

Якщо Ви досі не відповіли на питання "віброплиту яку вибрати", рекомендуємо заглянути в "серце" машини та вивчити двигун вібротрамбовки.

Тип двигуна безпосередньо впливає на віброплита розміри та потужність техніки, від нього залежить швидкість руху робочої поверхні трамбування та сила удару, що визначає ефективність виконаної роботи.

За типом живлення двигун може бути дизельним, бензиновим чи електричним. Його кріплять до міцної рами та приєднується до вібротрамбування через амортизаційні прокладки.

По центру чи передньому краю плити розміщується вібраційний механізм. Усередині його крутиться вал, що створює відцентрову силу, завдяки цьому і виникає вібрація та здійснюється процес трамбування.

Щоб знати, як вибрати віброплиту, давайте розберемося з їхньою потужністю:

  • електричні трамбування мають потужність у межах 250-2200 Вт;
  • працюючі на бензині - від 1770 до 9800 Вт;
  • дизельні пристрої - 3000-24500 Вт.

Не можна стверджувати, яка віброплита краща, електрична, бензинова чи працюючі на дизельному паливі, все залежить від обсягу трамбувального майданчика.

Додаткові функції

Щоб віброплита призначення виконувала ефективніше, до деяких моделей додані екстра-функції.

  1. Система зволоження. У випадку, якщо Вам потрібна віброусадка, щоб класти асфальт або для роботи з бітумною субстанцією, плита повинна бути оснащена системою зволоження. Платформа вібротрамбування зрошується, що запобігає налипанню суміші. Зволоження реалізується рахунок трубки, приєднаної до резервуару.
  2. Реверсивний рух пристрою. На віброусадки встановлюється механізм, що ініціює вібрацію та одночасний рух пристрою вперед. Але на механізмах вагою від 150 кг вмонтовано додатковий вібромеханізм, завдяки чому техніка може рухатися у зворотному напрямку.
  3. Амортизаційний килимок. Перш ніж купити ручну вібротрамбовку для укладання декоративного каменю або тротуарної плитки зверніть увагу на наявність килимка. Він може бути виконаний або поліуретану або гумовий килимок. Його призначення - знизити вібраційне навантаження на тендітні матеріали. Часто килимок можна придбати окремо як витратний матеріал.

Деякі моделі спецтехніки передбачають встановлення транспортувальних коліс, що полегшує переміщення великогабаритного обладнання.

Популярні виробники

Ми з Вами розібралися, що таке віброплита, а тепер розглянемо основних виробників такого роду техніки.

Найвідомішим брендом, що випускають м обладнання, є Wacker Neuson. Спеціалізація компанії - професійна будівельна техніка та обладнання для проведення ремонтних робіт. Відмінна риса – мінімальні витрати на технічне обслуговування інструментів.

Французький виробник Diam займає лідируючі позиції у ніші бензинових механізмів. Моделі оснащені двигунами Honda і ми чітко бачимо, що ця колаборація позитивно впливає на якість обладнання.

Широко відома шведська компанія Husqvarna пропонує техніку для роботи на присадибній території Mikasa. Модельний ряд японської компанії включає віброустановки з ударною силою від 10 до 22 кН.

Masalta - відомий китайський бренд, що спеціалізується на виробництві високоякісної та доступної будівельної техніки.

Оренда вібротрамбовки

Київська компанія Мінірент представлена на ринку понад 10 років та пропонує оренду спеціалізованої техніки понад 250 найменувань. Всі інструменти проходять ретельну перевірку та регулярне технічне обслуговування. Якщо у Вас є потреба вібропліта як вибрати, то кваліфіковані менеджери нашої компанії допоможуть підібрати спецтехніку з огляду на особливості Вашого завдання.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!