Якість будівельного піску

Якість будівельного піску
2023-01-13
1
72
Рейтинг: 5
Опис статті

Як підібрати будівельний пісок для різних сумішей, оформлення ділянки та інших завдань? Дійсно, матеріал застосовується у багатьох сферах, виробництві. Для отримання максимально позитивного результату фахівці рекомендують звертати увагу на якість.

Які параметри якості матеріалу?

Серед багатьох показників, якість піску залежить від:

 • розміру зернин (краще якщо параметр 0,1 мм;
 • кольору;
 • які елементи містить структура: частинки глини, пилу, сторонніх домішок;
 • рівня морозостійкості, міцності кожної зернинки;
 • густини в насипі, радіоактивності, коефіцієнта фільтрації.

Всі ці характеристики визначають подальше призначення матеріалу: пісок для сухих сумішей, для виробництва бетону (розчину), для будівельних робіт, укладання плитки, штукатурки, декору та багато іншого.

Пісок для будівництва: візуальний огляд

Візуально визначити якість, пористість піску можна при виїзді на місці його відвантаження, а також після його транспортування на об'єкт.

Поетапно процес відбувається так:

 1. Взяти невеликий обсяг (жменя, кілька кілограм);
 2. Розглянути розміри зернин;
 3. Подивитися на відмінності кольору, видимі частинки глинистої домішки;
 4. Оцінка загальної маси матеріалу: наскільки рідкий або сухий пісок, інші параметри.

Зробити операції не надто складно. Величина частинок та забруднення в них, домішки, покаже використання простого ручного сита, з підібраним розміром комірки. Так, маса піску пройде крізь отвори, маси сміття залишаться в ємності. Це дає зрозуміти чистоту будматеріалу і чи потрібні фракція піску для бетону або іншого застосування.

Про що розповість промивання матеріалу?

Звичайна ємність з водою дає відмінну можливість визначити на скільки копалини чисте, яка крупність зернин.

Як відбувається процес взаємодії із водою?

 1. У ємність (пластикову, скляну, металеву) набрати чисту та прозору воду, у кількості – 2-3 рази більше матеріалу;
 2. У рідину насипати пісок для будівельних сумішей, перешкодити та залишити на 24 години;
 3. В результаті: великі частки проглядається, а дрібний для розчину виявиться в каламутності води.

Якщо вода надто каламутна, то відповідно і будівельний пісок низької якості. Хоча для нього також є застосування - дрібний пісок для бетону один із найкращих рішень.

Чи можна швидко перевірити природний пісок для будівельних робіт вручну?

Який пісок найкращий для бетону, який найпопулярніший продукт у будівництві? Ці характеристики знають спеціалісти. А чи є спосіб швидко визначити якість матеріалу вручну, без будь-яких пристосувань та максимально швидко?

Послідовність дій:

 • Взяти гіркою до рук;
 • Розглянути величину зерновок;
 • Помацати фракційний склад, забрудненість, відчутні домішки;
 • Міцно стиснути пісок між руками і оцінити глинистість матеріалу. Якщо вдалося стиснути жменю щільно - це означає в ньому великий вміст глинистих частинок.

Такий спосіб оцінки матеріалу підходить для підбору його під конкретні будівельні завдання. Досвідчені майстри знають, що краще замовити маркований, фасований варіант, де вказано склад, щоб зрозуміти актуальність для оздоблювальних та інших робіт.

Точніше визначення наскільки якісний матеріал можна отримати використовуючи комплексне рішення всіх перерахованих вище способів.

Види піску для будівництва

У сучасних умовах можна замовити пісок будівельний фасований або взяти самоскид в оренду, наприклад Київської області, від компанії Мінірент, і привести матеріал безпосередньо з місця видобутку.

Для фасованого матеріалу характерне маркування. Її показники - простий і достовірний спосіб зрозуміти, який варіант варто обирати під конкретні роботи. Найчастіше вказують зміст у матеріалі кварцу, слюди, польового шпату. Ці частинки виявляють себе у всіх відомих типах матеріалу.

У будівельних роботах найчастіше застосовують такі основні види:

 • кар'єрний;
 • річковий.

Слід враховувати, що морський, гірський та кварцовий пісок застосування у будівництві мінімальне.

Також прийнято розділяти матеріал за розмірами зернин:

 • Пилоподібна консистенція;
 • Крупнозернова;
 • Глинистий.

Дуже не рекомендують купувати дешевий, низькоякісний матеріал, якщо необхідний розчин. Бетон у такому разі виходить дуже поганий, що у свою чергу знижує рівень надійності споруди, її естетичний вигляд. А ось матеріал високих показників навпаки зміцнює конструкцію, суттєво заощаджує кількість цементу, який і коштує дорожче. В результаті собівартість бетону для робіт знижується.

Часто вибираючи одну й тугішу марку цементу, пропорції, щоб отримати правильну консистенцію – розчин все одно виходить гірше. Різні типи піску дають різні показники бетону. Так, вибір глинистіших речовин робить стики конструкції не надійними, покаже низький рівень стійкості до морозу.

Для отримання відмінного результату досвідчені майстри рекомендують вибирати будівельний пісок митий. Він практично мінімізує відсоткове співвідношення глини, але при цьому має мінус – вищу вартість на ринку.

Не поганий варіант купити річковий вигляд. Він дуже схожий на митий матеріал за своїм складом, має гарну якість і зернистість. Цей вид часто найпопулярніший для масштабного будівництва. Також перевагами є природне походження, що означає виключення сторонніх домішок, низький відсоток глинистих добавок. Річковий продукт – найкращий вибір для зведення житлових приміщень, приватного будівництва.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!