Якість та походження будівельного щебеню

Якість та походження будівельного щебеню
2023-01-15
1
524
Рейтинг: 5
Опис статті

Будівельний щебінь - найпоширеніший різновид матеріалу для різних робіт. Він відноситься до нерудних копалин, родовища – гірські породи. Проходить процес подрібнення, просіювання з використанням спеціального обладнання - дробильно-сортувальних комплексів.

Як відрізнити гранітний щебінь від вапняного, гравійного: особливості

Серед основних характеристик матеріалу виділяють:

  • фракції. Це розміри, максимальні параметри зерен, що характерні для кожного типу та використовуються під конкретні завдання;
  • міцність стискування. Показує можливість подрібнення матеріалу, показник міцності породи при стисканні;
  • рівень міцності. Середнім показником для всіх типів називають – 1,4-3 г/см.куб;
  • ліщадність (по площині ділиться на 5 категорії);
  • радіоактивність;
  • стійкість до морозу

З чого роблять щебінь?

Для виробництва будматеріалу використовують природні надра. Граніт, вапняк в основному видобувають у кар'єрі, використовуючи вузькоспеціалізоване обладнання.

Гравій виходить із природного руйнування гірської породи. Це може бути:

  • гірський. З домішками, нервовою формою, шорсткістю форми. Показує відмінне зчеплення до розчину;
  • керамзитний. Це випалення чорного вигляду глини. Особливість – легкість, міцність, довговічність, низька ціна. Хороше рішення для сухого стягування, виробництва дорожнього покриття;
  • річковий щебінь. Матеріал із русла річки, моря. Має гладку, округлу форму, високу міцність, морозостійкість. Широко застосовується у ландшафтному дизайні.

Гірська порода з якої видобувають матеріал визначає низку його характеристик.

На сьогодні прийнято використовувати таку класифікацію:

  • щебінь доломітовий чи гранітний;
  • з вапняку;
  • гравійний матеріал;
  • вторинні види.

Перший із них, з граніту, відповідає всім стандартам і може сміливо складати надійний асфальт, бетон. Представлений над ринком у різних фракціях, що підвищує ефективність підбору під конкретне призначення.

Матеріал з вапняку є більш поширеним і доступним, має невисоку вартість. Може застосовуватися в скляній, поліграфічній промисловості, при виготовленні сумішей для будівельних робіт, для прокладання доріг тощо.

Щебінь вапнякової фракції: розділіть на три групи – від 5 до 70 мм.

Варіант із гравію може мати різницю залежно від видобутку та отримання фракції. Гравій та щебінь відмінності в тому, що другий проходить етап дроблення на дрібніші частинки. Актуальний для громадських будівель, майданчиків, алей як наповнювач залізобетонних конструкцій.

Вторинний вигляд виробляють із різних будівельних відходів. За основу може бути взятий бетон, цегла, асфальт. Але матеріал відповідає стандартам, хоч і поступається за параметрами практично всім іншим різновидам. Як головну перевагу виділяють низьку собівартість. Вторинний щебінь питома вага актуальна до покупки для заповнення бетону, у вигляді зміцнення слабкого ґрунту, що активно використовується в різних видах дорожніх робіт.

Застосування матеріалу

Вапняковий щебінь та інші його різновиди популярний, затребуваний у будівництві матеріал. Від складу залежить фракція, за його допомогою можна визначити щебінь походження.

Фракції визначають і варіанти використання:

  • дрібний (відсів, до 5 мм). Підходить для засипання певних ділянок або приготування бетону;
  • середній (близько 10-20 мм). Користується найбільшим попитом. Хороший вибір для сумішей бетонних заливок;
  • великий (розмір 20-40 мм). Найкращий варіант фракції для дорожнього будівництва;
  • найбільший (близько 70 мм). Щебінь щільність підходить для робіт в інженерних спорудах, каналізаційних каналах, септиках.

Багато компаній на українському ринку пропонують продаж матеріалу, його доставку. Для можливості транспортувати цей вид якісно та швидко можна взяти вантажні автомобілі, самоскиди в оренду. Компанія Мінірент пропонує різні варіанти спецтехніки на вигідних умовах, у Києві та Київській області.

Як вибрати вапняний щебінь для доріг та інші типи: критерії

Багато користувачів шукають високу міцність та щільність щебеню. Ця характеристика найбільше визначає гранітний щебінь. Далі за критерієм насипна щільність щебінь йдуть:

  • гравійний щебінь;
  • щебінь вапняний.

Ще один критерій вибору – види відрізняються за рівнем морозостійкості. На першому місці знову гранітний – переживає близько 300 циклів заморозки. По середині гравій – 200 циклів та на останньому місці вапняк – лише 100 циклів.

Вибір конкретного варіанта залежить від подальшого застосування. Іноді видобуток потрібного будматеріалу далеко і треба привозити його велику відстань. Це відповідно підвищує вартість.

Часто для малоповерхового, приватного будівництва використовують більш доступний гравій. Він має трохи меншу щільність, але за ціною коштуватиме набагато дешевше. При цьому характеристики можуть забезпечувати тривалі терміни будівництва. Але іноді вимоги до будівель і споруд дуже високі, повинні відповідати стандарту і доведеться купувати тільки щебінь з граніту.

Ще одним аспектом вибору є репутація компанії для покупки. Багато хто веде свою діяльність у цьому напрямі, але довіряти варто лише тим організаціям, які пропонують весь пакет документів, підписання договору, сертифікати на товар. Важлива можливість доставки продукції транспортом від компанії, і у варіантом спецтехніки від покупця.

Такий список критеріїв підвищує можливість придбати дійсно якісний, надійний, екологічний варіант. Обслуговування від першого дзвінка менеджеру до розвантаження будматеріалу в обумовлений термін буде на висоті.

Багато підприємств, що займаються видобутком копалин, використовують спеціальні позначення - марка щебеню. Це означає, що продукція пройшла дослідження, спеціальне тестування, яке допомагає встановити такі параметри: склад, порода, коефіцієнт густини щебінь тощо. Маркування говорить від легальності видобутку, продажу матеріалу.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!