Гідромолот є додатковим обладнанням навісного типу, яке може встановлюватися на навантажувачі та екскаватори. Екскаватор з гідромолотом застосовується для механічного руйнування матеріалів, що мають високу міцність, наприклад, різних залізобетонних та бетонних конструкцій. Він приводиться в дію пневматичним чи гідравлічним приводом – принцип роботи гідромолота схожий на принцип дії відбійного молотка, за допомогою якого зазвичай провадиться демонтаж дорожнього покриття.
Для чого потрібний гідромолот на базі екскаватора
Пристрій використовується для подрібнення твердих матеріалів. Поділяють кілька традиційних сфер застосування:
- Демонтаж дорожнього покриття. Продуктивність такого обладнання у кілька разів перевищує продуктивність стандартного відбійного молотка, оскільки за допомогою екскаватора можна не лише зруйнувати твердий шар, але й зібрати отримані уламки за допомогою ковша.
- • Демонтаж бетонних та залізобетонних конструкцій. Найчастіше мається на увазі руйнування перекриттів будівель, дроблення фундаментів, а також будь-яких інших конструкційних елементів будинків, що демонтуються.
- • Землерийні роботи. Гідромолот на екскаваторі успішно застосовується для створення невеликих свердловин у ґрунті. З його допомогою взимку розбивають і знімають промерзлий ґрунт.
- • Дроблення твердих порід. Екскаватори з гідравлічними молотами використовуються у відкритих шахтах та кар'єрах для руйнування великих блоків скального ґрунту.
- • Будівництво. За допомогою цього обладнання на будівельних об'єктах можуть створюватися отвори для паль.
Види гідромолотів
Хоча існує безліч моделей, що випускаються різними виробниками, пристрій гідромолот екскаватора приблизно однаково для всіх. Основним параметром, яким виробляється вибір конкретного устаткування, є сила удару насадки. Розрізняють три основні типи:
- • Великий молот. Найчастіше їх встановлюють на гусеничні екскаватори. Сила їхнього удару становить 3500 джоулів і більше. Таке потужне обладнання зазвичай затребуване на шахтах і під час прокладання великих тунелів, а на звичайному будівництві його використовувати не надто вигідно.
- • Середній. Це найбільш універсальне і тому найпопулярніше обладнання, яким оснащується переважна більшість техніки. Застосовується при демонтажі будівель та інших будівель, а також при проведенні будівельних робіт. Вони мають силу удару в межах 1500-3500 джоулів.
- • Гідромолот для екскаватора. Застосовуються в основному в приміщеннях і тунелях, сила їхнього удару зазвичай обмежена 1500 джоулями.
Таке обладнання не обов'язково купувати, якщо воно не потрібне вам постійно - завжди можна вдатися до допомоги компанії, що пропонує таку послугу, як спецтехніка в оренду.
Види насадок
Залежно від того, яку роботу виконує навісне обладнання, гідромолот може оснащуватися додатковими елементами. Це стандартний спосіб збільшення функціональних можливостей, що розширює область, у якій застосування спецтехніка. Гідромолот доповнюють насадками таких видів:
- Палевий наголовник. Це насадка спеціальної форми, що використовується при будівництві будівель, що полегшує процес вбивання палі.
- Трамбувальна насадка. Застосовується для ущільнення верхнього шару ґрунту, за її допомогою формується поверхня під будівництво фундаменту будівлі.
- • Насадка-зубило. Має циліндричну форму біля основи, робоча поверхня виконана у вигляді клина із заточуванням понад 30 градусів. Застосовується для розбивання порід середньої твердості.
- • Клиноподібна. Циліндрична в основі насадка з клиноподібною робочою поверхнею, кут заточування якої становить 30 градусів. Використовується в тих випадках, коли необхідно розколоти найтвердіші породи, включаючи скельні.
- • Насадка-піка. Найбільш затребуваний вид насадок, що має найширшу сферу застосування. Вона має циліндричну форму, один кінець заточений у вигляді піку. Ідеально підходить для руйнування найтвердіших матеріалів, але міні-екскаватор з відбійним молотком, оснащеним піком, може застосовуватися і для інших цілей, наприклад, для пробивання отворів.
Як вибрати відповідний гідромолот
Насамперед, визначтеся, як часто машина буде використовуватися. Можливо, оренда буде вигіднішою за покупку – цю послугу надає компанія MiniRent. Далі необхідно встановити, для вирішення яких завдань він застосовуватиметься. Особливо велике значення для пристроїв даного типу має вагу - від нього залежить ефект, що виробляється молотом, також він впливає практично на всі інші характеристики. Для стандартних пристроїв він вибирається у межах 300–1000 кілограмів. Після цього слід звернути увагу на такі параметри обладнання, як споживана потужність, продуктивність, механічна потужність та швидкість, з якою виконуються удари.
По вазі молот слід вибирати залежно від цього, яку техніку він встановлюється. Наприклад, компактний навантажувач навряд чи підійде для роботи з великим гідромолотом вагою 1000 кг. Але для нього підійде невеликий гідромолот, вага якого становить 300 кг.
Коментарі:
Написати коментар